Informacje Duszpasterskie

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1 marca 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejszą, drugą niedzielą Wielkiego Postu, modlimy się  za misje i misjonarzy posłanych do narodów i wspieramy ich ofiarami składanymi do puszek.

2. W środę przypada święto św. Kazimierza, królewicza patrona naszej diecezji. Módlmy się w int. naszego lokalnego kościoła, biskupów, kapłanów i wszystkich wiernych

3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W piętek Msza za kapłanów o 15.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu. Koronka i spowiedź    od 16.00. Potem o 16.15 Droga Krzyżowa i Msza o 17.00

W sobotę Modlitwy wynagradzające o 16.30 i Msza Św. W int.  Róż Różańcowych i Rycerstwa  Niepokalanej

4. Za tydzień – trzecia niedziela Wielkiego Postu i Dzień Kobiet. Matki, siostry, żony, narzeczone i koleżanki polećmy w modlitwie Panu Bogu i postarajmy się, żeby tego dnia każdy miał powód do radości.

5. Zachęcamy do uczestnictwa w gorzkich żalach w niedziele po sumie

i drodze krzyżowej w piątek o godz. 16.15

6. Dziś I niedziela Miesiąca, Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę. Rozpoczynamy miesiąc marzec. Bardzo proszę Komitet Parafialny, aby podjął trud  zbiórki ofiar i Was parafianie o dar serca, abyśmy w tym roku realizowali zadanie wyłożenia kamieniem schodów wejściowych .

Listy do ofiar można odbierać w zakrystii.

7. Do 10 marca można przynosić do zakrystii dary dla uchodźców w Ukrainie: Mąka, ryż, kasza, cukier sól i środki opatrunkowe .

8. We wtorek o 18.30 zebranie Rycerzy Kolumba