Informacje Duszpasterskie

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 27 lipca 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj Rycerstwo niepokalanej wyjechało na zjazd do Niepokalanowa a młodzież gimnazjum na tygodniowy wypoczynek. Proszę o modlitwę i i ewentualnych sponsorów o dofinansowanie dziecka . 280 zł.

2 W piątek, 1 sierpnia, będziemy obchodzić kolejną rocznicę wybuchu powstania warszawskiego w 1944 roku. Był to zryw nie tylko mieszkańców stolicy, lecz jest on symbolem zrywu całego narodu, Nie ma Mszy o 15.00 . Spowiedź i nabożeństwo o 16.30 . Msza O 17.00

3. W pierwszą sobotę miesiąca, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania nawet do grzechów powszednich, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione. Nabożeństwo tego dnia o 16.30 i Msza w int Róż Różańcowych i Rycerstwa Niep.

4. Zapowiedzi

5. Prasa katolicka

6. Dziś po Mszy Św. Poświęcenie pojazdów. Ofiary przeznaczone na pojazdy

dla misjonarzy na misjach