Informacje Duszpasterskie

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

12 marca 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś jest druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżyli z jak największym duchowym pożytkiem.

2. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad Gentes. Naszymi modlitwami obejmujemy także głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy dobrą nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi.

3. Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, który dla nas wyrzekł się wszystkiego i złożył w ofierze swoje życie, z ochoczym sercem podejmujmy trud dobrowolnego umartwienia, jako wynagrodzenie za grzechy nasze i naszych bliźnich. Zróbmy dobre postanowienia, powstrzymujmy się od udziału w głośnych rozrywkach, od spożywania napojów alkoholowych, palenia, aby w ten sposób wynagrodzić Panu Bogu grzechy pijaństwa, nieuczciwości i wszelki brak pokory.

Droga Krzyżowa w piątek o 16.15. Gorzkie Żale w niedziele po Sumie

4. Trwa nowenna do Św. Józefa codziennie 15 min. przed Mszą Św.

5 Za tydzień naszą parafię odwiedzi ks. BP Piotr Turzyński. Powie kazania na Mszach Św.a o 12.00 udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Spotkanie bierzmowanych w czwartek, w piątek o 18.00 dekorujemy kościół a w sobotę o 9.00 spowiedź bierzmowanych, rodziców i rodzeństwa

O 8,30 przywitamy uroczyście pasterza. Proszę scholę Rycerzy. Po Mszy spotka się z Rycerzami Kolumba

O 10.00 Spotkanie z dziećmi, schola dziecięco młodzieżowa, zapraszamy też wszystkie Róże R. i Rycerzy N. Grupy parafialne , na tę Mszę św. o godz: 10:00 Po Mszy spotkanie z Rycerstwem Niepokalanej i Różami i Nowenna do Św. Józefa

12.00 Bierzmowanie i Gorzkie Żale

6. "Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na XX -tą już Wielkopostną POKUTNĄ Pielgrzymkę do Morawicy połączoną z Drogą Krzyżową na Wzgórzu Kalwarii Świętokrzyskiej

Program w Gablocie parafialnej, zapisy wraz  z opłatą 25 zł w Kancelarii lub w Rycerstwie Niepokalanej do 14 marca br Wyjazd o 7: 00 z pod Kościoła.

W X -tą rocz. śmierci śp. Antoniego Gonciarza , 14-go marca, o godz: 17:00 Msza Św.

od Róż R. i Rycerstwa N. za śp. Antoniego i Mariannę Gonciarz

7. 16- marca( czwartek ) Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na 16:15 na

comiesięczny różaniec z wystawieniem N. Sakramentu  za wstawiennictwem  św. Maksymiliana

8.  Z naszej parafii 18-21 maja br. organizujemy ( lub Róże Różańcowe i Rycerstwo N.

4- dniową Pielgrzymkę  Toruń -Licheń.

Program w gablocie ( niektóre pozycje  mogą ulec zmianie)   ponieważ

18-go maja wypada I-sza rocznica Konsekracji Świątyni Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i  św. J.P.II

jak również w Licheniu jest Zjazd Chórów  i Orkiestr ...  (  będą dodatkowe Koncerty itp..w których

będziemy mogli  uczestniczyć..? )

Koszt ok 600 zł, ( kwota może ulec zmianie ... z uwagi na ilość osób)

Zapisy do 20-go kwietnia z zaliczką.  Cała kwota płatna do końca kwietnia.

Bliższe informacje będą podawane na bieżąco.

9. Zwiastun i Gość Niedzielny

10 Zapowiedzi