Informacje Duszpasterskie
PDF Drukuj Email

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO                               8 kwietnia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas łaską swego miłosierdzia. Nikt, nawet największy grzesznik, nie jest jej pozbawiony. Boże miłosierdzie najbardziej przejawia się w przebaczaniu grzechów. Pan Jezus wciąż czeka, aby każdy z głębi swojego serca zawołał do Niego: Pan mój i Bóg mój, i aby On mógł w pełni okazać człowiekowi swoje miłosierdzie.

2. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną w naszej parafii. Wspieramy dzieła Caritas. Już teraz dziękujemy za zebrane dzisiaj ofiary i dary materialne, które będą rozdawane ubogim i potrzebującym parafianom. Zachęcamy także do podjęcia dzieł miłosierdzia w swoim najbliższym otoczeniu.

3. Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte o godz.17.00 i 17.30. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców. Na Mszy Świętej o godz. 17.00 będzie można złożyć przyrzeczenie trwającej 9 miesięcy modlitwy duchowej adopcji dziecka poczętego.

4. Wtorek ze św. Antonim o 16.45.

5. Za tydzień, w sobotę, 14 IV rozpoczyna się nowy cykl katechez dla przygotowujących się do ślubu. Na Majówce o 10.00

6. Zjazd Rycerstwa 19-22 IVw Niepokalanowie, a zjazd Margaretek 28 IV.

7. Dziś I niedziela miesiąca. Dziękuję za ofiary na tacę i ofiary składane komitetowi, a także samemu komitetowi za zbiórkę ofiar….

8. Zapowiedzi

- Listek Konrad (tut) i Magdalena Klimkowska z Krynek .   Zapowiedź III

- Sieradzki Kamil (tut) i Beata Dobosz, par. Św. Trójcy w Starachowicach

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach miedzy w/w osobami w sumieniu obowiązany jest zgłosić do Kancelarii Parafialnej.