Informacje Duszpasterskie

DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

29 maja 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Pan Jezus zawsze doceniał i chwalił wiarę tych, których spotykał podczas swej publicznej działalności i którym wyświadczał dobro. To zachęta dla nas, abyśmy umacniali naszą wiarę i ufność wobec Pana, wpatrując się choćby w przykład setnika z dzisiejszej Ewangelii.

2. Jeszcze dziś, jutro i pojutrze o godz.17.30 odprawimy majowe nabożeństwa. Od środy natomiast rozpoczniemy modlitwy czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa

W tym tygodniu połączone z Oktawą Bożego Ciała a później śpiewem Litanii przed Mszą

3. Do czwartku włącznie trwamy w tradycyjnej oktawie uroczystości Bożego Ciała. Po  Mszy Świętej 17.00 – procesja. W czwartek zakończenie oktawy i poświecenie wianków

4. -We wtorek, w ostatni dzień maja, będziemy obchodzić święto Nawiedzenia NMP.

-W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pragniemy w tym dniu otoczyć naszą modlitwą wszystkie dzieci,

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od 9.00 odwiedzimy chorych. Msza z modlitwą o uświecenie kapłanów o 15.00. Spowiedź o 16.30 i modlitwy do za wstawiennictwem  św. siostry Faustyny i do Serca Pana Jezusa.

6. W sobotę, w którą przypadnie wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo wynagradzające o 16.00 i początek Nowenny do Św. Antoniego

7. Biały Tydzień: Poniedziałek---- za rodzice Babcie i dziadków

Wtorek  ----      Ofiarowanie Maryi

Środa -----za Misje i dzieci na misjach

Czwartek----- za nauczycieli i wychowawców i katechetów

Piątek------ Ofiarujemy Serca Jezusowi

Sobota zakończenie

8. Bierzmowanie w Sobotę 4 Czerwca o 17,00. Spowiedź bierzmowanych, rodziców,
rodzeństwa, świadków w piątek o 16.30

9.       Zapowiedzi

10.  Prasa Katolicka

11.   Obchodzącym imieniny, rocznicę urodzin czy ślubu składamy najserdeczniejsze życzenia.              Zmarłą +Janinę Topolską polecamy Bożemu miłosierdziu.