Informacje Duszpasterskie
PDF Drukuj Email

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

4 października 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś – dwudziesta siódma niedziela w ciągu roku, a zarazem pierwsza niedziela października. Miesiąc ten z woli papieża Leona XIII od 1885 roku jest miesiącem różańcowym. Nabożeństwa o 17.30 a w niedziele po sumie

 

2. Dzisiejsza niedziela i cały październik stanowią dobrą okazję do zainteresowania się różami Żywego Różańca w naszej parafii. Cieszymy się z parafian, którzy należą już do tych róż, a pozostałych zachęcamy do zaangażowania się w ich działalność. Niektóre róże wymagają uzupełnienia z powodu śmierci lub wyjazdu części ich członków. W związku z tym zainteresowanych wstąpieniem do róż zapraszamy na. Do obowiązków osób należących do róży należy branie udziału w zmianach tajemnic różańcowych odbywających się raz w miesiącu oraz codzienne odmawianie wyznaczonej na zmianie jednej tajemnicy różańca w intencjach wyznaczonych przez Kościół.

3. Dziś I niedziela miesiąca. Dziękuję wszystkim za ofiary na tace, ofiary składane komitetowi i samemu komitetowi za zbiórkę. Zebranao….

Trwają prace przy wykładaniu schodów kamieniem, Na rocznicę śmierci ks. Jana Borończyka też chcemy wyłożyć nowym piaskowcem przy Grobie ks. Jana.

Zamówione zostały dwa nowe konfesjonały , dębowe, z jednej strony zamykane a z drugiej tradycyjne. Koszt jednego to 14 tys zł. Zadeklarowały się do finansowania Róże Różańcowe i Rycerstwo Niepokalanej, ale prosimy wszystkich o wsparcie, ponieważ wszyscy będziemy z nich korzystali

4. Od wtorku Nowenna do Św. Jadwigi o 16,45

5. W środę przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad turecką w bitwie pod Lepanto w 1571 roku, odniesionego dzięki modlitwie różańcowej.

6. Za tydzień – dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku, a zarazem XV Dzień Papieski, który będziemy przeżywać pod hasłem: Jan Paweł II-Patron Rodziny”. Zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin polskich, organizowana przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

7. Prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość, Miłujcie Się i Zwiastun