Informacje Duszpasterskie
PDF Drukuj Email

PODWYŻSZENIE KRZYŻA ŚWIĘTEGO

14 września 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Czerwony kolor szat liturgicznych wskazuje nam, że nie przeżywamy dziś święto Podwyższenia Krzyża Świętego. . Zostało ono ustanowione na pamiątkę odnalezienia relikwii Krzyża przez cesarzową Helenę, matkę cesarza Konstantyna , który w 313 roku  ogłosił edykt wolnościowy, kładący kres prześladowaniom religijnym, a krzyż stał się symbolem chrześcijaństwa.

 

2. W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego w kalendarzu liturgicznym pod datą 15 września (tj. jutro) umieszczono wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Matki Bożej, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem, również w Jego męce, cierpieniu i śmierci.

3. Dziś rozpoczyna się Tydzień Wychowania, Pamiętajmy o tej inicjatywie w naszych modlitwach, by wesprzeć modlitwę również wyrzeczeniem i ofiarować to w intencji dobrego wychowania dzieci i młodzieży, abyśmy mieli społeczeństwo moralnie i duchowo silne i stabilne.

 

4. Do Puszek Caritas na prześladowanych chrześcijan w Syrii i Iraku złożono 250 zł

 

5.Nowenna do Św. Stanisława Kostki patrona polskiej młodzieży. codziennie 15 min przed Mszą . Święto to wpisuje się w obchody Tygodnia Wychowania i ukazuje nam postać młodzieńca zdecydowanego, który dążąc ku wyznaczonym sobie ideałom świętości życia, nie uległ niewłaściwym wpływom środowiska, w którym się obracał. A od dziś codziennie o 16.30 rozpoczyna się Nowenna ko Św. O. Pio

 

6. Zapraszam na Pielgrzymkę Autokarową do Częstochowy w sobotę 27 września. Wyjazd o 6.00 z przed Kościoła. Koszt …. zł. Wpłata przy zapisie w zakrystii

 

7. Prasa Katolicka . Gość Niedzielny