Informacje Duszpasterskie

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

30 sierpnia 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś – dwudziesta druga niedziela w ciągu roku, a zarazem ostatnia niedziela w czasie wakacji i w miesiącu trzeźwości. W liturgii słowa usłyszeliśmy wezwanie do zachowywania prawa Bożego i wprowadzania słowa Bożego w czyn. Niech to przesłanie towarzyszy zarówno gościom opuszczającym po wakacjach naszą parafię, jak i wszystkim parafianom. Do sprawy troski o trzeźwość narodu będziemy przy różnych okazjach powracali w przyszłości.

2. We wtorek – rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Uroczysta Msza Święta na rozpoczęcie tego roku zostanie odprawiona  kościele Św. Trójcy we wtorek o godzinie …

A w naszym kościele w niedzielę 6 września o 10.00 Błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych dla pierwszoklasistów,

rozdanie wyprawek dla dzieci bardziej potrzebujących

Na wspólną modlitwę zapraszamy wszystkich związanych ze szkołą, a więc dzieci i młodzież oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji szkoły, gdyż nowy rok powinno się rozpocząć z Panem Bogiem.

W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego i katechetycznego zachęcamy też do przystąpienia do sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi będzie w piątek od 16.30

3. We wtorek przypada też 76. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za ofiary tej wojny oraz o pokój na świecie.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek do chorych od 9.00. o 15.00 Msza za kapłanów, spowiedź i modlitwy za wstawiennictwem Św. Siostry Faustyny o 16.30. i Msza

W sobotę Msza w int Róż Różańcowych i Rycerstwa Niep o 17.00. Modlitwy I Soboty po Mszy.

5. Zapowiedzi

6. Prasa katolicka, Gość Niedzielny, Mały Gość.

7. Dziś po Mszy o 10.00, czyli ok. godz. 11.00 RÓŻANIEC PIĄTEJ NIEDZIELI, w Int trzeźwości. Prowadzą Rycerze Kolumba