Informacje Duszpasterskie

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

23 lipca 2017

1. Trwa pełnia lata, wakacji, urlopów.

2.Za tydzień 30 lipca o 5.00 rano wyjazd na zjazd Rycerstwa do Niepokalanowa

3. W najbliższy wtorek, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła.

4. Pod tą samą datą czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach.

Poświecenie pojazdów dziś po każdej Mszy Św.

Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na zakup pojazdów dla misjonarzy

5. W środę, 26 lipca, w liturgii wspominamy św. Joachima i św. Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W dzisiejszych trudnych czasach pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny. Módlmy się też za naszych rodziców i dziadków – tych żyjących i tych powołanych już do wieczności.

5. Spotkanie Caritasu we wtorek o 18.00

7. 6 sierpnia z naszej parafii wyruszy Starachowicka Piesza Pielgrzymka na Jasna Górę.

8 Zapowiedzi

9. Prasa katolicka