Informacje Duszpasterskie

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

8 stycznia 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Wspominane w dzisiejszej liturgii wydarzenie znad Jordanu, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się tak zwany okres zwykły, per annum – w ciągu roku. Jednak w polskiej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa samego Boga o Jezusie: „To jest Mój Syn Umiłowany, Jego słuchajcie”.

2. Za tydzień w naszej parafii na Mszy o 10.00 wystąpi Chór Kamerton pod kierownictwem pani Magdaleny Mrózek

3. Dziś o 15.30 kolędowanie  ze Zwiastunem

4. W naszej parafii kończymy  wizytę duszpasterską. Dziękujemy za serdeczne nas przyjmowanie.

Jutro ul Łazy przy kościele i na zaproszenia

5. Dzisiaj ostatni dzień jest wystawa o św. Maksymilianie Kolbe. Można wpisywać swoje intencje, prośby i podziękowania.

6. W najbliższy piątek 13 stycznia o 16.30 przymiarki strojów komunijnych.

Na salce na górze, nad zakrystią.

4. Prasa Katolicka