Informacje Duszpasterskie

JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

12 czerwca 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Święty Łukasz Ewangelista nazywany jest piewcą Bożego miłosierdzia. W wielu miejscach swojej Ewangelii przedstawia ten przymiot Pana Boga, m.in. we fragmencie, który dzisiaj usłyszeliśmy. Ufając w nieskończone miłosierdzie Boże, nie bójmy się do niego zbliżać – korzystajmy z tej łaski jak najczęściej. Objawia się ona zwłaszcza w sakramencie spowiedzi świętej, do którego można przystąpić przed i w czasie każdej Mszy Świętej.

2. Litanię ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa śpiewamy codziennie  przed wieczorną Eucharystią.

3. Jutro, z okazji 13. dnia miesiąca, wspólna modlitwa za wstawiennictwem Pani Fatimskiej. Nabożeństwo fatimskie z procesją o godz. 16.15 Następnie Msza Święta w Int. Róży Św. Antoniego z odpustem dla Róż.

4. Za tydzień , 19 czerwca, zapraszamy dzieci , młodzież i dorosłych na Rajd Rowerowy po hasłem: „Czerwony Kapturek”. Zbiórka przy kościele o 14.00. Przejedziemy kilka km i potem grill na Balatonie. Będzie konkurs na najfajniejszy strój, na skecz, i na dobry dowcip. Prosimy przygotować i zapraszamy

5. Pozdrawiamy serdecznie wszystkich solenizantów i Jubilatów

6. Prasa katolicka.