Informacje Duszpasterskie
PDF Drukuj Email

TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

23 października 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus ponownie przypomina o wartości pokornej, ufnej, wytrwałej modlitwy. Gdy stanę w prawdzie przed Bogiem i przed samymi sobą, uznam swoją słabość i grzeszność, wtedy zostanę wysłuchany i Pan udzieli mi swojej łaski. Przykładem takiej modlitwy jest modlitwa różańcowa, której szczególnie poświęcony jest październik. Zapraszamy was, drodzy parafianie, do wspólnego odmawiania różańca codziennie o godz. 17.30 w naszym kościele parafialnym.

 

2. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, który w naszej Ojczyźnie rozpoczyna Tydzień Misyjny. Podczas różańcowych nabożeństw w tym tygodniu będziemy omadlać dzieło misyjne Kościoła. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczymy na materialną pomoc misjom i misjonarzom.

 

3. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. Przy wyjściu ze świątyni wystawione zostały specjalne kartki wspominkowe, na których możemy wypisać imiona naszych zmarłych, których pragniemy polecać Bożemu miłosierdziu we wspólnej modlitwie.

 

4.Zaproszenie na Partyzancką Drogę Krzyżową Piątek, 28 X, godz. 10.00. Wyjazd spod Domu Nauczyciela

Także w piątek odpust w Parafii Judy Tadeusza

 

5. Wystawa o Fatimie. Podziękowanie p. Grażynie i Mirkowi Kamińskim i Rycerzom Kolumba

 

6. Za tydzień Różaniec poprowadzą Rycerze Kolumba w ramach 5 niedzieli miesiąca.

 

7. Zaproszenie na Kurs Nowe Życie

 

8. Pozdrawiamy serdecznie solenizantów i jubilatów tygodnia, przekazując im najlepsze życzenia. Zmarłych w ostatnim czasie parafian polecamy dobroci i miłosierdziu Boga.

 

9.   Prasa Katolicka