Informacje Duszpasterskie

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

10 maja 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś – szósta niedziela Wielkanocy, która uświadamia nam że Pan Jezus chce włączyć do Kościoła także pogan. Dla pozyskania ich dla Chrystusa duże znaczenie ma nasza miłość wzajemna i jedność.

2. W środę przypada również wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy i 31. rocznica zamachu na Jana Pawła II. Msza Święta o 17.00, procesja fatimska o godz. 17.30 połączona z majowym.

3. W czwartek będziemy obchodzić święto św. Macieja, Apostoła, a w sobotę – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.

4. W Poniedziałek o 18.30 Próba kandydatów przed Sakramentem
Bierzmowania

W Środę o 18.30 Próba dzieci przed I Komunią Św.

5. Wszystkie osoby, które zamierzają w tym roku przystąpić do Sakramentu Małżeństwa proszone są o wzięcie udziału w Dniu Skupienia dla narzeczonych, które odbędzie się w Kałkowie 19.Maja. Od 10.00 do 14.00. Są takie 4 w ciągu całego roku. Obowiązek jest uczestniczenia w jednym

6. Za tydzień przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, zajmująca miejsce siódmej niedzieli Wielkanocy

7. Od piątku , 15 maja Nowenna do Zesłania Ducha Św. Połączona z nabożeństwem majowym.

8. W sobotę 16 maja o godz. 12. rozpoczęcie sezonu motocyklowego i skuterowego. Modlitwa o bezpieczeństwo poruszania się po drogach

9. Zapowiedzi

10  Prasa katolicka