Informacje Duszpasterskie

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

28 maja 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie”

2. Dzisiaj przypada też 36. rocznica śmierci sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że ten Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego rychłą beatyfikację.

3. Majowe o 17.30 z Nowenną do Ducha Św. , a od Czwartku przed Mszą Św.

4. We wtorek Nowenna do Św. Antoniego o 16.40

5.  W I Piątek chorych odwiedzimy od 9.00. Msza za kapłanów  o 15.00. Koronka o 17.30

6. W I sobotę o 16.00 Różaniec wynagradzający

7. Dziękuję Rodzicom  dzieci I –Komunijnych za współpracę w przygotowaniu Uroczystości, za porządki w kościele i przed a także za ofiarę…

Panu kościelnemu, organiście, scholi, Nauczycielom i katechetom, wychowawcom

Biały tydzień  o 15.00 Msza a potem majówka

8. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię św. wielkanocną.

Ks. Dziekan zaprasza na czuwanie przed Zesłaniem Ducha Św. 3 VI o 20.30

9. W SCK-u od 2-15 VI o 18.00 „Teraz i w godzinę śmierci „

10. Zapowiedzi

11. Prasa katolicka

12. Parafia Krynki organizuje pielgrzymkę do Paryża, Lourdes, i La Salette.

Szczegóły w gablocie