Informacje Duszpasterskie

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

10 sierpnia 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Jutro 11 sierpnia srebrny Jubileusz o Ryszarda Zubera prezesa Rycerstwa Niepokalanej . O 18,00 w Niepokalanowie Msza Św. We wszystkich intencjach Apostolstwa Margaretek ze Starachowic

2. W Środę Nabożeństwo Fatimskie o 16.00

W tym dniu także Zakończenie Pielgrzymki na Wałach Jasnogórskich o 20.00

A pielgrzymami łączymy się duchowo codziennie na Mszy Św. O 17.00

3. W najbliższy piątek, 15 sierpnia, będziemy przeżywać uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Uroczystość ta ukazuje wyniesienie naszej ludzkiej natury do takiej godności, do jakiej każdego z nas przeznaczył Bóg. A ponieważ liturgicznie święto to ma rangę uroczystości, nie obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i hucznych zabaw. W naszym kościele Msze o 8.30, 10.00 i 12.00 W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione. W tę uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu.

4. 14 sierpnia wspomnienie Św. Maksymiliana Kolbego. Nowenna codziennie
o 16.45