Informacje Duszpasterskie

NIEDZIELA WIELKANOCNA 5 kwietnia 2015

ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Niech Zmartwychwstały Chrystus napełni nas swoją mocą i pokojem, a radość płynąca z  tego, że zostaliśmy odkupieni, niech towarzyszy wszystkim naszym działaniom. Niech nasze życie będzie nieustannym świadectwem dawanym Temu, który w nas pokonuje  zło i grzech i prowadzi nas do zwycięstwa. Wszystkim naszym parafianom i  gościom życzymy  Bożego błogosławieństwa, Radości  przeżywania nie tylko tych świątecznych dni, lecz całego okresu paschalnego, który wielkanocną radość rozciąga na 50 dni – aż do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

2. W tym tygodniu w liturgii trwa oktawa Zmartwychwstania Pańskiego, a to oznacza, że przez kolejnych osiem dni będziemy świętować uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa

3. Z tego powodu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w najbliższy piątek,

W piątek przypada piąta rocznica katastrofy pod Smoleńskiem. Zachęcamy do modlitwy za ofiary tej katastrofy i rodziny ofiar oraz za naszą Ojczyznę. O godz. 18.00 w kościele Wszystkich Św. Msza Św. W tej int. Połączona z odsłonięciem Tablicy P. Przemysława Gosiewskiego

4. W najbliższą Niedzielę przezywamy Niedziele Miłosierdzia Bożego. Nowenna codziennie 15 min przed Mszą Św.

5. Pragnę wyrazić podziękowanie wszystkim za: udział, modlitwę w czasie Tryduum Paschalnego i Rezurekcji. Ministrantom za gorliwą służbę, Szafarzom,  Scholi młodzieżowo-dziecięcej, Rycerzom Kolumba za asystę , Drogę krzyżową, śpiew Scholi i przygotowanie dekoracji. Panu Kościelnemu i Organiście. Rycerstwu Niepokalanej i Różom za modlitwę.

Paniom; Irenie , Donacie, Katarzynie, Dorocie  za dekorację Ciemnicy i Grobu Bożego.

Wam wszystkim za ofiarę na kwiaty.

6 Jutro Drugi Dzień Wielkanocy i jednocześnie dzień KUL-u. Msze o 8.30, 10.00 i 12.00

7. We Wtorek w Starachowicach będziemy gościć Symbole Światowych Dni Młodzieży. O 14.00 w Parafii Wszystkich Św., o 16.00 Par. Św. Trójcy, o 19.00 na Rynku. Zapraszam Młodzież, ministrantów i dorosłych na  19.00. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania  będzie połączone z tą uroczystością młodzieży. Zbiórka wszystkich z naszej parafii o 18.40 na ul Iłżeckiej przy mostku na Młynówce.

8. Spotkanie Rycerzy Kolumba w środę o 18.30

9 Msza w int.  trzeźwości połączona będzie z 6 rocz. powstania Grupy AA PRZYJACIELE w sobotę , 11 kwietnia o 16.00.

10 Zapowiedzi

11 Prasa Katolicka. Miłujcie się, Gość Niedzielny, Mały Gość, a także nasz Miesięcznik Parafialny Zwiastun.